Květen 2010

Soutěž mužů a žen Starý Jičín

25. května 2010 v 21:06 | D. |  Hlavní strana
V neděli 23.5. vyrazila družstvo žen a mužů k pohárové soutěži na Starý Jičín, aby v požárním útoku změřilo své síly s dalšími 8 družstvy. I přes maximální snažení se nepodařilo získat prvenství. Ženy získaly třetí místo a muži místo páté.

Květnová povodeň 2010

25. května 2010 v 21:05 | D. |  Hlavní strana
Od soboty 15.5. "bojuje" naše jednotka s rozmary počasí. Okolí
Hůrky, Jeseníku nad Odrou, Polouvsí,
zatím odolává vodě bez větších následků. Členové jednotky pozorují zvyšující se stav vody, který se po celou dobu vyhodnocuje. V neděli jsme povolávání k zásahům. Je vyhlášen 3. stupeň
povodňové aktivity. Přivážejí se a plní pytle s pískem. Odstraňují se v obcích překážky, které by mohly zabránit průtoku vody. Začínají se odčerpávat sklepy. V odpoledních hodinách se v Hůrce za koupalištěm vylévá potok Teplá. Přes noc drží hasiči s Hůrky pohotovost. Voda kulminuje. V pondělí byl den klidu. Znovu se odčerpávaly sklepy a jednotka byla k dispozici obecnímu úřadu Jeseníku nad Odrou.

Požár nakladače v Jeseníku nad Odrou

25. května 2010 v 21:04 | D. |  Hlavní strana
V úterý 20.4. 2010 kolem " páte " hodiny odpoledni, jsme byli vyzváni k požárnímu zásahu do Jeseníku nad Odrou. V pětičlenném týmu, jsme vyrazili. Dorazili jsme první na místo za budovu zemědělského družstva, kde hořel vyřazený nakladač DH 112. Hasicím přístrojem, byl požár bleskově uhašen a po příjezdu Hasičského záchranného sboru z Nového Jičína, byl nakladač a okolí dohašeno a ochlazováno. V zápětí dorazily i sbory ze Starého Jičína, Suchdolu nad Odrou, Bernartic nad Odrou. (viz foto Galerie-Fotografie)